Aktuality

Velice děti chválím za tento týden jak pracují v matematice, kde jsme se naučili zapisovat matematicky větší, menší, rovná se. V Živé abecedě už umíme písmenka M,m,A,a, někteří už přečtou i slabiky, v Písance se učíme různé smyčky, vajíčka a klubíčka. Stále je třeba dbát na správné držení tužky. Přes víkend dětem budu posílat v krabičkách další písmenka na rozstříhání.

Dne 13.10.2017 bude sběr kaštanů v 7:45- 8:00 hod, sběr se bude konat za školou naproti dětského hřiště, moc všem děkuji.

Tento týden jsme se naučili nové písmeno E, e, čtení slabik má, lá, me, le, atd. Psaní 3 a 4, dále matematicky číst příklady + ´= > <. V Písance se učíme rovné a šikmé čáry. V Prvouce jehličnaté a listnaté stromy, roční období, podzimní počasí. Moc děti chválím za velmi aktivní přístup k výuce.

Dne 19.10.2017 se bude konat 2 kolo ve sběru kaštanů, sběr bude  vedle dětského hřiště ve stejném čase jako minule, moc všem děkuji.

Ve čtvrtek 19.10.2017 navštívíme MKD, kde děti uvidí divadelní představení Nosáčkovo dobrodružství, které se koná od 10:00 hod do 11:00 hod.

Ve sběru kaštanů jsme se umístili na 3. místě a získali částku 780,-Kč.

Stále procvičujeme slabiky, čteme ze Slabikáře, skládáme slabiky, slova a věty např.: se le, lá me, les, Ála, Ema, Ela atd. někteří ještě stále neumí slabiky a mají velký problém složit slovo. Umíme napsat číslice od 0 do 5, počítáme do 5, používáme počitadlo, učíme se znázorňovat na číselné ose. Moc děti chválím v počítání, jsou velmi aktivní a umí počítat i více,některá vyšší čísla, už umí také určit.

LISTOPAD

22. 11. 2017 - "Hrátky na pohádky" - MKD - Mělník, od 8.30hod, kolem 10.00hod. návrat do školy, cena 50,-Kč 

Sraz u šaten, v 8.00hod. hned odcházíme, po příchodu pokračujeme dále ve výuce.

Hudební divadlo dětem se snaží dětem nenásilnou, zábavnou a hravou formou předat morální hodnoty, které dotvářejí jejich osobnostní vývoj, který formují pedagogové, při výchově a výuce dětí ve školách. Hezké pohádkové příběhy, spousta veselých písniček a kvalitní herecké a pěvecké výkony herců, dobrá, nepodbízivá zábava pro děti. Více o nás na www.divadlodetem.cz.

24. 11. 2017 - Fotografování dětí - Stolní kalendář - cena 250,-Kč

- 1 ks stolní kalendář s portrétní fotografií 10 x15 cm

3 ks portrétní fotografie 10 x 15 cm v rámečku

4 ks malé fotografie 3.5 x 4,5 cm

Děti mají i nalepeno v úkolníčku.

PROSINEC

5. 12. 2017 - Vánoční zážitkový program - Vánoční ozdoby - Regionální muzeum - Mělník, změna od 8:30hod. do 9:30 hod. cena 40,- Kč bude hrazeno z pracovních sešitů, sraz ráno u šatních skříněk v 7:45hod, návrat v 9:30hod, kdy budeme pokračovat ve výuce.

Symbol Vánoc, stromeček a způsoby jeho zdobení v minulosti. Průřez vánočními ozdobami 20. století. Vánoční příběh, interaktivní zóny a překvapení v muzejní dílničce.

8. 12. 2017 - Svíčkárna - Šestajovice u Prahy - odjezd v 8.00hod. od zastávky u nemocnice - sraz před školou v 7.45hod., příjezd mezi 12.30hod. - 13.00hod. Děti, které nechodí do družiny, si rodiče vyzvednou na zastávce u nemocnice. Kdo špatně snáší jízdu autobusem - prosím ráno dát kynedryl + i na zpáteční cestu. Cena programu je 80,-Kč + 80,-Kč doprava.

Obsahuje:
Nalévání vosku do půlky vydlabaného citronu,
výrobu 1 kusu svíčky 20x170 mm a zdobení polevou "STARWAX", plnění sáčku koupelovou solí s esenciálními oleji a odlévání voskové ozdoby.
/s sebou půlku vydlabaného citronu/

Po programu je v areálu vybudovaná malá ZOO, kde si děti určitě zvířátka prohlédnou.

11. 12. 2017 - Lvíček Empíček - Projekt městské policie v 10:00hod. /další informace určitě upřesním/Žádná cena.

Změna termínu z důvodu organizace ve škole se VÁNOČNÍ BESÍDKA bude  konat v úterý    dne 12. 12. 2017  - srdečně Vás zvu na vánoční besídku od 16:00hod. - do 17:30hod. jen malá prosbička dejte dětem do krabičky něco málo cukroví, donést hned ráno, budeme dávat na stoly čaj i kávu obstarám, o kulturní zážitek se postarají děti.

22. 12. 2017Třídnické vánoční hodiny - v tento den si děti do školy přinesou jen batůžek, penál, svačinku a pití, můžou donést i z domova nějaké hry. Budeme si vyprávět o vánočních zvycích, tradice, budeme se dívat na pohádky, určitě si to krásně užijeme. 

DOMÁCÍ ÚKOLY NA PRÁZDNINY:

Slabikář číst str. 16, 17, 18-několikrát 

Písanka do strany 28 

Matematika do str.70 

Minutovky do str.15 

Od února budeme pracovat se stavebnicemi je potřeba zakoupit stavebnici Sevu 2 druh nechám na Vašem uvážení dle ceny.

Leden

Vážení rodiče,

dle informací ČEZ bude v pondělí 29. ledna 2018 přerušena dodávka tepla pro vytápění naší školy (budova na ulici Pražská) i celého města od 7:00 ráno přibližně do večerních či nočních hodin.

V pondělí 29. ledna bude probíhat normální výuka dle běžného rozvrhu v neomezeném provozu, totéž se týká školní družiny a školního klubu.

Odůvodnění:

 • budova bude normálně vytápěna, "natopena" z noci, k vypnutí dojde v 7:00 hod ráno
 • budova naší školy je kvalitně nově zateplena
 • v tento den (pondělí 29. 1. 2018) by se měla venkovní teplota pohybovat dle předpovědi od 6ºC ráno v 7 hodin po 10ºC v 11 hod. a teplota 10ºC by pak měla vydržet až do 17:00 hod. (viz https://www.meteoskop.cz/pocasi/melnik-stredocesky-kraj-melnik)

ČEZ není schopen zatím odhadnout, jak dlouho budou jejich práce probíhat, pokud by se protáhly na 24 hodin či více, mohla by se nižší teplota ve třídách projevit i v úterý 30. 1. 2018.

Doporučuji rodičům dohlédnout na teplejší oblečení jejich dětí v pondělí i úterý, případně dětem dát s sebou po školy svetr, vestu či jiné oblečení pro operativní přiobléknutí.

Pokud se rodiče rozhodnou v pondělí či úterý své dítě do školy neposlat (např. ze zdravotních důvodů) bude škola akceptovat jen omluvenku v ŽK od rodičů (nemusí být od lékaře.

Pozvání pro rodiče

Ve čtvrtek 1.2.2018 poslední vyučovací hodinu budou děti dostávat první vysvědčení a v pátek 2.2.2018 jsou pololetní prázdniny. Srdečně Vás zvu na tuto událost všechny rodiče, babičky, dědečky......

Únor

6. 2. 2018 - FOTOGRAFOVÁNÍ - ROČENKA - cena 260,-Kč. /sešit s pevnými deskami, kroužková vazba, v každé ročence samostatně žáci z celé třídy - společné foto/

14. 2. 2018 - VESELÉ ZOUBKY - preventivní program "Veselé zoubky" je určen zejména pro žáky prvního ročníku základních škol. V rámci vyučování probíhá edukativní hodina, kdy si žáci osvojují techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup.

/tento program se koná v průběhu vyučování/ cena - žádná

27. 2. 2018 - ZVÍŘATA KOLEM NÁS- vzdělávací program se bude konat ve škole v Modrém divadélku, v průběhu vyučování, cena 30,-Kč.

Program:

- povídání o zvířatech

- dotazy

- poznávání zvuků zvířat

Je připraveno velké množství fotografií, které si společně prohlédneme. Dozvíte se určitě i něco zajímavého, co ještě nevíte!

Zpráva pro rodiče po jarních prázdninách musím ze zdravotních důvodů absolvovat operaci a budu 2 měsíce ve škole nepřítomna, po dobu mé nepřítomnosti bude mě zastupovat Mgr. Dana Karschová. Veškeré akce, které jsou naplánované proběhnou s paní učitelkou Mgr. D. Karschovou.

Domácí úkoly na jarní prázdniny

Čtení ze Slabikáře strana 50,51,52,53
Písanka napsat stránky 11,15 
Stále procvičovat psaní psacích písmen, slov a vět
Matematické minutovky - vypočítat celou stránku 29

Duben

6. 4. 2018 - hudební pořad - RÉVA - bude se konat v Modrém divadélku ve škole, cena 50,-Kč

Pořad Putování s muzikou - Cílem je představit cimbálovou muziku, tak jak ji žáci neznají. Posluchači zjistí, že cimbálová muzika umí zahrát různé žánry - jazz, rock, filmová hudba, lidová hudba, folk, country. Už u nás jednou hráli a byli vážně výborní. Kromě cimbálu hrají v kapele nástroje: viola, housle, kontrabas a klarinet. Kdo si chce poslechnout ukázku, tak na: www.reva-muzika.cz

20. 4. 2018 - POHÁDKA O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI A TŘÍDĚ NÍZKÝCH KAMARÁDŮ - MKD - Mělník, od 9.00hod. - do 10.00hod., cena - 30,-Kč 

Interaktivní představení! Co to znamená? Kromě primárního cíle představení, jímž je rozvoj dětské osobnosti, jsou děti také do jevištního dění přímo zapojeny, aby si přes vlastní zkušenost osvojily základní principy ekologického chování.

Tato pohádka je hrána čtyřmi herci z Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí. Je protkána písničkami, objeví se v ní i látkové loutky, trvá necelou hodinu a je určena dětem předškolního věku a žákům 1. stupně ZŠ. Má za sebou více jak 700 repríz v divadlech celé republiky. Právě zatoulané štěně Balyna potká kocoura Roberta, kocouřího čaroděje. Ten by chtěl předvést čarování, ale nemůže tak učinit v zaneřáděném prostředí. To vám to dá práce, než se k němu dopracujete. Někdo stále škodí, kdo to je? To Balynka - psí detektiv vypátrá a zařídí s dětmi nápravu.

Květen

15. 5. 2018 - Kocourek Švarcík - od 10.00 hod. - 11.30 hod. Regionální muzeum Mělník, cena 30,-Kč. Kocourek nás provede městem Mělník, určitě se dozvíme zajímavé věci, které se nám budou hodit v hodině prvouky. Regionální muzeum má vždy programy pro děti úžasně připravené tak se máme určitě na co těšit.

Fotografování třídy proběhne v pátek 18.5.2018

Cena:

Společná: 35,- Kč

Sám: (3kusy) : 75,- Kč

S kamarádem : 25,- Kč za každého

Fotografování s kamarádem, sám          z organizačních důvodů proběhne        v úterý 22.5.2018 - děkuji za pochopení

24.5.2018 - DEN BEZPEČÍ A POŘÁDKU - v tento den si děti vezmou penál, svačinu, pití, přijdou ve sportovním oblečení.(Program hasičů, policie u řeky Labe)

25. 5. 2018- OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ - v tento den přijdou děti ve sportovním oblečení, batůžek, penál, sváču, pláštěnku.

1. Požární poplach ve škole - rychlá evakuace

2. Ukázka evakuačního zavazadla

3. Ukázka hasičských vozů

4. Městská policie nám ukáže práci se služebním psem.

Červen

1. 6. 2018 - DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA - "Pohádky pro Hurvínka"

Cena vstupenky 110,-Kč + autobus - dle počtu dětí -  Informace budou dětem nalepeny do úkolníčku. 

20.6. 2018 Tento den nenosit do školy učení, budeme nacvičovat školní akademii

Týden výletů:

18. 6. 2018 - MIRAKULUM - informace budou dětem předány 

27.6.2018- Mirakulum - náhradní termín

19. 6. 2018 - STARÉ HRADY - informace budou dětem předány

20.6.  2018 - nacvičování školní akademie v MKD

21. 6. 2018 - Školní akademie v MKD

22. 6. 2018 - DĚTSKÝ SVĚT MÉĎA, Bohušovice nad Ohří - informace budou dětem předány

Informace poslední týden ve škole od 25. - 28.6.2018

V pondělí a úterý přinést aktovku, penál, notýsek, ŽK, úklid třídy, úklid pomůcek, výkresů atd.

Ve středu 27.6.2018 se koná výlet do MIRÁKULUM v náhradním termínu Sraz před školou v 7.45hod., odjezd z autobusové zastávky u polikliniky v 8.00hod. Sebou: sportovní oblečení, pláštěnku, svačinu, pití- větší, kapesné, kdo špatně snáší autobus - KYNEDRYL. S dětmi se půjdeme podívat do MINIZOO, do přírodovědného koutku a na zábavné atrakce. Návrat kolem 13.00hod.

Ve středu při odchodu z družiny nebo z výletu je nutno si odnést vše ze šatních skříněk včetně přezůvek a nechat šatní skříňky otevřené. Moc děkuji.

Ve čtvrtek se bude rozdávat vysvědčení v naší třídě, rodiče jsou zváni do třídy, ukončení hodiny bude kolem 9 hodiny. Učebnice do 2. ročníku dostanou děti na začátku září a pomůcky do 2. ročníku rozdám dětem v den vysvědčení.


Seznam pomůcek pro 2. ročník

Vybavení penálu:

 • 2x tužky 1,2,3,
 • dřevěné pastelky,
 • 2x pero, ořezávátko,
 • měkká guma, nůžky,
 • malé lepidlo (tuba),
 • malé pravítko (na podtrhávání).

Vybavení aktovky: box na svačinu, dobře uzavíratelná lahev na pití, látkový ubrousek na svačinu, přezůvky (nesmí dělat černé šmouhy).

Pomůcky do školy:

 • mazací tabulka
 • fix a hadřík
 • průsvitné desky se zapínáním (většina dětí má už zakoupené z předešlého roku)
 • do desek vložit pravítko 30 cm bez obrázků, se zřetelně vyznačenou nulou
 • stavebnice Seva, které jsme měly už loni
 • šťávu, kapesníky v boxu( jiné hyg.potřeby zatím ne, pak napíšu)

Vybavení kufříku:

anilinky- jsou nejlepší, dělají nádhernou stopu (vodovky), tempery, paleta, fixy, modelína, voskové pastely, tuš černá+ redispero s násadkou, Herkules, lepidlo-tubu velkou, špejle, štětce ploché a kulaté různých velikostí, kelímek na vodu, hadříky na lavici-savé, houbičku na nádobí, zástěru či triko, igelitový ubrus na lavici, velké desky na výkresy-podepsané.

TV: do plátěného sáčku, tepláky, mikina, triko, kraťasy, sálovky-nesmí dělat šmouhy, boty na ven, ponožky, švihadlo správné délky-nyní NENOSIT !

POVINNÝ PLAVECKÝ VÝCVIK, který se bude konat od 10.9.2018 -každé pondělí - do listopadu / 8.30hod. - 10.00hod./ s sebou plavky, chlapci ne kraťasy, osušku, podepsanou koupací čepici, hřeben, sprchový gel, plavání nosit ve zvláštní vhodné tašce, další informace budou sděleny na začátku školního roku.

Na začátku září se bude platit 1 000 Kč na pracovní sešity, školní sešity a úkolníček, dále pomůcky na VV a Pv (barevné papíry, čtvrtky atd.).

Děti dostanou na začátku školního roku (v září) učebnice Český jazyk, Čítanku, Prvouku, Hudební výchovu - vše obalit do pevných průsvitných obalů.

Prosím obratem do 5.9. vyplnit v poznámkovém školním notýsku údaje, podepsat všechny informace v jiných sděleních, vyplnit aktualizaci, souhlas s činností speciálního pedagoga a prohlášení zákonných zástupců o plavání.

Děkuji Vám moc za spolupráci a přeji úspěšný start do nového školního roku 2018/2019. Vaše třídní učitelka: Bc. Lenka Macurová